11 největších prohřešků v pánské business módě, kterým se vyhýbejte obloukem část 1/2

kaufman

1. Příchod na schůzku v běžném oblečení

Máte důležitou business schůzku a oblékl jste si na sebe rifle, triko nebo sportovní košili? Můžete mít sebedražší značkové oblečení, ale k businessu zkrátka patří oblek.

2. Špatná volba látky obleku

„Lesklý oblek sice působí zajímavě a neotřele, ale na obchodní jednání rozhodně nepatří, to je doslova společenská sebevražda. Vždy tedy volte matný oblek ušitý z kvalitní látky.

3. Pozor na barvu obleku

„V Čechách stále převládá názor, že s černou barvou obleku nelze šlápnout vedle.  To je však omyl, jelikož černý oblek byste měli obléknout až po 18 hodině. Přes den dejte přednost modré či šedé barvě.

4. K obleku nenosíme nízké ponožky

„Odhalené nohy nejsou z estetického hlediska zrovna tou nejlepší podívanou. K tomu se váže také barva ponožek. Jaké vybrat? „Zde platí podobné zásady, jako u kravat. Dnes je na výběr mnoho barev a vzorů ponožek. Vybočovat však z řady se mnohdy nevyplatí. Klasikou je ladění ponožek k obuvi – třeba černé boty a černé ponožky, hnědé boty a hnědé ponožky. Pokud chcete mít ponožky barevné, musí ladit s kravatou, kapesníčkem, košilí i samotným oblekem. U oblekových ponožek vždy pamatuje, aby měly prodlouženou délku.

5. Pozor na vzory

„K proužkované košili již vynecháme proužkovanou kravatu, raději zvolíme kravatu jednobarevnou či s jiným typem vzoru. Kravata a kapesníček by nikdy neměly být ze zcela stejného materiálu, ale měly by se vzájemně doplňovat. Tedy například jednobarevná červená kravata a k tomu červený kapesníček se vzorem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jak nastavit leadový systém?

Obchodovat studené kontakty je čím dál složitější Jistě všichni vnímáme, že akvizice klientů přes studené kontakty je čím dál obtížnější. Bohužel, realita je taková, že se o tom nějaký pátek mluví, ale stále si firmy ani jednotlivci nedokáží prakticky představit, jak to změnit nebo jak si cold calling ulehčit. Co […]

Subscribe US Now