19+1 dost pravděpodobných důvodů, proč se vám jako obchodníkovi momentálně nedaří část 2

kaufman

11. Máte špatné ranní návyky. Znáte to, ráno dělá den. Zvláště ten obchodnický

Špatný příklad: Vstáváte co nejpozději je to možné, rychle na sebe něco hodíte, po cestě do práce si koupíte v okýnku Fornetti, a než něco začnete dělat, potřebujete samozřejmě kafe a cigárko.

Správný příklad: Vstanete radši dřív a jdete si na 15-20 minut zaběhat. Hodíte sprchu a uděláte si skvělou zdravou snídani. Po cestě posloucháte oblíbené songy přes Spotify a vizuálně si představujete, jaký bude váš dnešní den. Yeah!

12. Nerozumíte si s lidmi ve firmě. Jste na jiné vlně, nerad s nimi trávíte čas

Víte však, že vztahy s lidmi kolem vás odráží primárně to, jak vnímáte sami sebe?

Posilujte pravidelně svoje sebevědomí, taková základní prevence je pravidelný sport 3× týdně.

13. Neumíte správně obchodovat

Toto je kapitola sama pro sebe, ale řešení je neustále na sobě pracovat. Nedělat dokola ty samé věci, které víme, že nefungují. Poradit se s manažerem, poprosit kolegu o stínování schůzky a feedback. Z 90 % tato příčina souvisí s malou proaktivitou a absencí chtíče se zlepšit.

14. Jste lenoch

Chytrý lenoch je lepší než aktivní blbec, se říká. Opravdu nemusíte být obchodnická tryskomyš, abyste byli úspěšní. O to lepší musíte být plánovač a stratég. Takový architekt svých obchodů. Takové chytře naplánované, klidně pomalé sales kroky – to je ta správná cesta! Každopádně i líný obchodník musí vědět, že nejdřív práce, pak zábava.

15. Nedržíte si focus dne na důležité aktivity

Jako obchodník v aktivním dni děláte pouze 2 věci – domlouváte setkání, nebo jste na setkání, ať už online nebo offline. Pozor. E-maily, tvoření nabídek, vyhledávání kontaktů, plánování. To vše patří do přípravy!

16. Nejste to vy

Najděte si svůj styl a slova, která sedí vám. Používejte vlastní přirovnání, ze života. Prodejní manuál berte jako předlohu, ale detaily si tam přidejte svoje.

17. Málo se odměňujete

Málokdo si umí představit, s kolika lidmi obchodník musí za den komunikovat. Kvalitní odpočinek je součást práce a s tím i umět se ocenit.

Můj tip: Udělejte si 1× týdně rande sami se sebou, zajděte si do kvalitní restaurace nebo na masáž a utřiďte myšlenky, užijte si sami sebe.

18. Máte kolem sebe málo obchodnických přátel

Jste zabředlí jen ve svojí firmě, kde už pomalu dojíždíte a závidíte ostatním přátelům jejich kancelářské joby, kde mají svoji jistotu. Komunikace s lidmi podobného ražení pomáhá, všichni řešíme podobné věci a vzájemně si pomůžeme.

 

 

19. Neumíte chvíli fungovat strojově

Chytří obchodníci vědí, že velkou roli v obchodě hrají aktivity a s nimi spojená určitá statistika. Chvilku ty věci budete dělat přes sílu, musíte zatnout zuby, bolí to, ale důležité je, že je dělat budete.

Vždycky se to pak zlomilo a nebojte se, zlomí se to i u vás! Držím palce a napište mi, jestli byste doplnili i další body, zajímá mě to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

7 nejčastějších námitek a jak je elegantně vyřešit

1. Time: „Nemám čas. Potřebuji si to rozmyslet. Teď to nechceme, ozvěte se později.” Velmi častá námitka, se kterou se patrně setkáte. Zkuste této námitce předejít otázkami: „Co se stane, když do tří měsíců nenajdete obchodníky? Chcete se spolehnout na inzertní portály?” Klient velmi rychle pochopí, že vlastně potřebuje vaše […]

Subscribe US Now