20 dost pravděpodobných důvodů, proč se vám jako obchodníkovi momentálně nedaří část 1

kaufman

1. Nebavíte se tím

Obchod je hra a zábava. Jak pro vás, tak i pro klienta. Klienti kupují spíše vás, než produkt!

2. Střílíte naslepo

Coldcalling a coldemailing jsou strašáci moderní doby! Udělejte s tím něco.

3. Nepřipravujete se na schůzku

Vygooglení základní online stopy daného člověka zabere max. 5 minut!

 

4. Moc neřešíte, jak vypadáte

Víte, že tím klientovi dáváte jasně najevo, jak moc si ho vážíte? Vězte, že váš dokonalý vzhled je silným prodejním nástrojem, vaše srdce si klient kupuje až při retenci! Klient nás sleduje bedlivěji, než si myslíme – koláče pod pažemi nebo oprýskaný lak budí nedůvěru.

5. Moc mluvíte

Ptejte se a aktivně naslouchejte. Pokud se klient nezeptá, svoje názory si nechte od cesty. Nebuďte jak buldozer, právě dáváte najevo, že jako obchodník nevíte, že lidé nejradši mluví o sobě! Využijte této přirozené lidské vlastnosti pro obchod.

6. Absolutně neplánujete

Ani svůj den, týden, měsíc. Cíle máte stanovené od manažera, ale vlastní invence žádná.

Můj tip: Denní plán na další den si dělejte vždy den předem – ráno už rovnou víte, co budete ráno dělat jako první a hlavně se na to psychicky už nastavíte a budete to dělat s větší chutí.

7. Máte pocit, že nic nestíháte

Uhoněný obchodník = špatný obchodník. Tento bod souvisí s plánováním a přípravou. Občas v BA přijímám na schůzku obchodníky, kteří funí, jak kdyby právě uběhli maraton, místo toho, aby zavolali, že budou mít 15 minut zpoždění a radši si sedli někam na lavičku, uklidnili se a chvilku pomeditovali.

8. Kouříte krátce před schůzkou

Nic proti kuřákům, ale klient pozná, že jste právě típli cigáro. Zkuste si dát větší časový odstup a žvýkačky, ústní sprej a parfém či umytí rukou by mělo být samozřejmostí.

9. Jste ve finančním stresu

Půlka měsíce za vámi, manažer vás uhání, kolegové mají skoro splněno, před očima vám už začínají probíhat černé scénáře o tom, jak příští měsíc nemáte na nájem, hypotéku. Tady je potřeba si uvědomit, že stres ještě nikdy nikomu nepomohl, jen uškodil. Teď se projevují vaše morálně volní vlastnosti! Důležitý je váš pozitivní postoj a v této chvíli hlavně nepolevit.

Můj tip: Pokud jste na tom psychicky špatně, nenechávejte si to hlavně pro sebe, svěřte se s trápením manažerovi nebo kolegovi – podrží vás a pomůžou najít řešení, budete mile překvapeni!

10. Řešíte osobní problémy

Pokud chcete dělat tuto práci, váš psychický stav je prioritou č. 1. Věřte, že s každým obchodníkem se už rozešla holka, neměl peníze nebo i daleko horší věci. Profíci však umí tyto věci nechat doma za dveřmi a využívají obchod jako ANTISTRESS!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

19+1 dost pravděpodobných důvodů, proč se vám jako obchodníkovi momentálně nedaří část 2

11. Máte špatné ranní návyky. Znáte to, ráno dělá den. Zvláště ten obchodnický Špatný příklad: Vstáváte co nejpozději je to možné, rychle na sebe něco hodíte, po cestě do práce si koupíte v okýnku Fornetti, a než něco začnete dělat, potřebujete samozřejmě kafe a cigárko. Správný příklad: Vstanete radši dřív a jdete si […]

Subscribe US Now