Obchodnické sebevědomí: Máte ho? Jak ho začít budovat? část 1

kaufman
  • V průběhu života se vám staly různé události, které jste nezpracovali (v dětství, v pubertě, v pracovním životě).
  • Nechali jste v sobě „nadivoko“ růst vnitřního našeptávače.
  • Špatně jste se identifikovali, vydali se po slepé cestě a neznáte své silné stránky.

Proč tedy někteří lidé vystupují tak sebevědomě, nebojí se projevit, mají skvělé výsledky a ti další dennodenně bojují sami se sebou, cítí se frustrovaní a svádějí prohlubující se neúspěch na okolní vlivy?

Odpověď může být překvapující:

Ti první se sebou umí dennodenně pracovat. Je však velmi lehké sklouznout na druhou stranu barikády. Bez kontinuální práce sám na sobě toho nelze docílit. Pozitivní zpráva je, že všichni máme stejné podmínky a prvních výsledků se dá docílit za relativně krátkou dobu.

U obchodníka je zdravá sebedůvěra v základní výbavě na předním místě. Nemusím tu asi zmiňovat, že klient kupuje hlavně vás. Tak proč si nevěnovat půl hodinky denně k posilování vašeho nejsilnějšího prodejního nástroje?

Praktické tipy od obchodníků, kteří na sobě pracují! Tady je první z nich:

  1. Napište si na papír 50 přídavných jmen o sobě, jak se vidíte, co na sobě obdivujete.
    Např. Charismatický, vtipný, galantní, milující…. Ač to bude těžké, je důležité zvládnout přesný počet. Papírek dejte na viditelné místo, nebo někam, kde ho budete mít blízko sebe – peněženka, taška, soukromá nástěnka. Tento papír bude hrát velmi významnou roli při vaší cestě k ukotvení zdravé sebedůvěry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jak obchodovat, když je venku 35 stupňů? 7 tipů od obchodníků, díky kterým to zvládnete levou zadní

1. Upravte si pracovní dobu Všichni obchodníci se shodují na tom, že nejlepší je domlouvat si schůzky na dopoledne, maximálně do 11 hodin. Poledne využívají buď na řešení administrativy v klimatizovaném prostoru, nebo relaxují někde v přírodě. Jiří, energetický poradce to jen potvrzuje. „Ověřil jsem si, že kolik toho nestihnu […]

Subscribe US Now