Jak nám v krizové situaci 6× pomohly znalosti ze salesu

kaufman

1. Ve chvíli, kdy se řekne první NE, tak to teprve začíná

A že my těch NE za ten týden slyšeli! A taky víme, že v obchodu se říká, že ve chvíli, kdy klient řekne první NE, začíná ten pravý obchod a bereme to jako zelenou. Věděli jsme, že ještě pár NE a zákonitě na nás čeká nějaké ANO – prostě obchodnická statistika.

 

2. Než začneš cokoliv vyjednávat, zjisti si, jestli má ta osoba potřebné pravomoci

Neplýtvejte energií vysvětlováním někomu, kdo sice vyslechne, ale sám nic nezmůže, nebo vaše informace musí sám předat dál, což je cesta do pekel. Když víme, že se lidé na ambasádě řídí pouze stanovenými zákony, je třeba zjistit, kdo má právo jimi hýbat – takže proč nezavolat rovnou velvyslanci? Stejně tak nevysvětlujte a neobchodujte s asistentkou, které se to strašně líbí a nabídku zaručeně předá.

3. Smiř se s nejhorším a věř v nejlepší

V momentě, kdy s myslíte, že je vše ztraceno, tak najednou nemáte co ztratit, můžete jen získat! Stejně je to v obchodě, smířit se s tím, že deal nemusí vyjít, ale jednat v nejlepší víře. Ono to jde pak všechno nějak líp a začnou se dít věci!

4. Je to hra

Souvisí to s bodem č. 3. Pokud už víte, co nejhoršího se může stát a jste s tím ok, najednou začnete jinak hrát. Můžete si dovolit více riskovat, protože zas nemáte co ztratit. Zkusit použít nějaký ten šikovný zavírák, otočit situaci, zahrát na ego atd.

5. Pomoc hledej u nejbližších a u sebe

Mnohokrát jsem se o tomto přesvědčila a v našem případě tomu nebylo jinak. Ve chvíli, kdy jsme naše starosti začali sdílet s nejbližšími, vše se začalo otáčet k lepšímu. Víc hlav víc ví a je blbost si to schovávat pro sebe. Společně jsme zvládli věci v raketové rychlosti a Česká ambasáda jen valila zrak. A stejné je to při práci, když mě něco trápí, je nejlepší jít s tím ven a s kolegy nebo mentory najít řešení!

6. Kolikrát se dokážeš zvednout, tolikrát jsi člověkem

Slabší nátury si nabijou hubu a jdou od toho. Ti silnější ví, že když jdeš přes ty chvíle, kdy už opravdu nemůžeš a chceš se vzdát, tak vyhrávají. My jsme si v nejhorších chvílích pouštěli Rockyho a další nakopávače.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Obchodnické sebevědomí: Máte ho? Jak ho začít budovat? část 1

V průběhu života se vám staly různé události, které jste nezpracovali (v dětství, v pubertě, v pracovním životě). Nechali jste v sobě „nadivoko“ růst vnitřního našeptávače. Špatně jste se identifikovali, vydali se po slepé cestě a neznáte své silné stránky. Proč tedy někteří lidé vystupují tak sebevědomě, nebojí se projevit, mají skvělé výsledky a ti […]

Subscribe US Now