Chyť mě, když to dokážeš: Jak dokázat, aby klienti naháněli vás

kaufman

Mantra je: „Neprodávat, ale POMÁHAT!

Postupem času jsme si potvrdili, že efektivní obchodní konverzaci lze vést jen v případě, kdy lidé uhánějí vás, a tak jsem se definitivně začali přesouvat z pozice obchodníka, který jen tupě prodával svůj produkt, do role poradce, který má hluboké jedinečné znalosti o celé problematice. Takové zaškolení vám ve firmách nedají, a stojí za to se do toho pustit po vlastní ose.

 

1. Nejotravnější činností pro 95% obchodníků je manuální vyhledávání kontaktů

Trávit čas pátráním a spamováním lidí, kteří stejně nemají zájem s vámi mluvit, je ztráta peněz i času. Pravěká obchodní metoda, která nám byla předána, nefunguje efektivně. Nastavení automatického, moderního procesu stojí hodně času, ale když vydržíte, už nebudete chtít jinak.

Zjednodušeně proces vypadá asi nějak takto: Reklama na FB > Sdělení na mikrostránce > Vyplnění kontaktu = Získání leadu.

 

2. Kompetence je klíčem k efektivnímu telefonování na leady

Blogy, e-booky, videa na Youtube, živé vysílání na FB, tématická skupina na LinkedInu či FB nebo dokonce pořádání veřejných formálních i neformálních akcí.

Ano, zabere to hodně času ale dlouhodobý efekt je absolutně adekvátní. Může se stát, že o pár prodejů přijdete, ale posilníte svou značku a zredukujete špatné zákazníky.

 

3. Automatizace vám umožní zaměřit se na jádro vašeho businessu

Jak máte automatický systém na leady, nějakou dobu se věnujete tvoření zajímavého obsahu, je čas sklízet výhody! Počítejte, že vám ten začátek zabere cca 1 rok. Teprve potom se vám uvolní ruce na vymýšlení opravdu super věcí, na které budete díky prohlubování znalostí přicházet. Třeba se vám podaří najít úplné perpertuum mobile pro vyřešení problému vašeho klienta a posunete se díky tomu o několik levelů výš.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

5 věcí, které mají excelentní obchodníci společné

1. Jsou NAPROSTO sví  Nejvíc si na úspěšných obchodnících, zakladatelích firem a vůbec všech lidech, kteří nějakým způsobem vynikají, vážím pokory. Myslím si, že v českém business světě se k sobě lidé chovají slušně a nijak po sobě nešlapou, alespoň ne tak, jak jsem viděla jinde, nicméně spousta z těch, kteří v něm působí, se zdá sešněrovaná. […]

Subscribe US Now