Džíny v businessu – HOT, nebo pas?

kaufman

Kdy dát džínům v businessu zelenou?

V dnešní době už džíny do každého šatníku neodmyslitelně patří. V business sektoru je to ovšem trochu otazník. Jsou obchodní jednání, na kterých džíny nevadí, naopak můžou navodit pohotovější atmosféru. V některých případech jsou ale zase krajně nevhodné. Jak se v tom vyznat?

 

„Poslední dobou se čím dál víc uvolňují hranice pravidel, co a kam nosit. Džíny nicméně stále platí za spíše neformální prvek šatníku. Pokud si tedy chcete džíny obléct na schůzku, pak třeba v kreativním oboru nebo při již navázaných obchodních vztazích, kde vládne přátelská, uvolněná, neformální atmosféra. Bavíme se však o klasických, nadčasových, střídmých džínách indigo barvy.

 

Pokud nepracujete v bance anebo nejste právník, džíny tedy klidně do práce noste. Neznamená to však, že když si vezmete džíny do kanceláře, vezmete si k nim kšiltovku a tričko. I v džínách musíte vypadat profesionálně.

Nejdůležitější je, aby vám džíny dobře padly a nebyly vám velké ani těsné. V narvaných nebo příliš velkých džínách nikdy elegantně vypadat nebudete. Špatně padnoucí džíny jsou největší problém, je důležité mít na paměti, že na každý typ postavy se hodí jiný střih džínů.

Džíny většina lidí ráda nosí kvůli pohodlí, které nabízejí. Volí ale špatnou strategii. Místo toho, aby si oblékli džíny s příměsí streče, které poskytují volnost v pohybu a neškrtí, zvolí raději džíny o 1–2 velikosti větší, což na slušivosti rozhodně nepřidá.

Jak nosit džíny v rámci smart casual dresscodu?

Do kanceláře se nejvíce hodí tmavě modré, černé nebo bílé džíny. Zapomeňte však na ty potrhané a různě přezdobené či džíny v křiklavých barvách – to má k nedbalé formálnosti už opravdu daleko.

Dámy mohou doplnit džíny halenkou (klidně s volánky nebo mašlí), lodičkami (nejlépe v neutrální barvě), sakem nebo cardiganem a trochou bižuterie.

 

Pánové dosáhnou nedbalého elegantního stylu, když si k džínám vezmou košili a blazer. Plátěný nebo lněný blazer vypadá velmi dobře s bílými džínami. Hnědé kožené polobotky a ve stejné barvě kožený pásek udělá za vaším outfitem krásnou tečku.

Co se týká střihů, velmi záleží na postavě. Většině mužů i žen sluší tzv. slimky. Jsou úzké, ale na tak těsné jako skiny a mají středně vysoký pas. Mohou být klidně trochu kratší – ke kotníkům nebo těsně nad kotník. Pokud si nejste jisti, volte střih regular – rovný střih nohavic. Ty sluší každému a do kanceláře jsou nejvhodnější.

 Jak džíny NEnosit:

Dejte si pozor na délku. Když džíny střihu regular budou příliš dlouhé, budete vypadat nedbale. Když příliš krátké, budete zase vypadat, jako když jdete na pláž. Rovné džíny by se vám určitě neměly nad nártem moc krabatit, jinak budete vypadat, že máte „kudrnaté“ nohy. Měly by zakrývat ponožky a vzadu dosahovat do půli podpatku. Pánové, kratší džíny s barevnými ponožkami a teniskami raději do kanceláře nenoste. Jedno z dalších obecných pravidel je, že byste neměly do práce nosit bokovky. Vykukující kůže okolo pasu opravdu profesionálně nepůsobí.“

Shrnutí:

ANO

  • Rovný střih nohavic
  • Džíny padnoucí k vašemu typu postavy
  • Neutrální barvy (tmavě modrá, černá, bílá)
  • Vysoký pas
  • Formální doplňky

NE

  • Zvonové kalhoty, rozparky, třpytivé ozdoby
  • Příliš velké nebo příliš těsné džíny
  • Křiklavé barvy
  • Bokovky
  • Barevné ponožky, ležérní tričko, krabatění nad kotníky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

7 chyb, které děláte při plánování online HR kampaní

1. Píšete obecné inzeráty o všem a o ničem Nadstandardní finanční ohodnocení, příjemné pracovní prostředí, široká nabídka benefitů… Víte, co přesně tím autor myslel? Většina lidí má svoji představu. Ta ale mnohdy nekoresponduje s tím, co zaměstnavatel skutečně nabízí. Buďte proto vždy maximálně konkrétní. Napište, kolik bude váš nový kolega brát, co na něj čeká […]

Subscribe US Now