Jak zvýšit příjem? 6 kroků vás navede, jak na to

kaufman

1. Zastavte to, co děláte! (Pokud to nefunguje)

Znáte rčení „Šílenství je dělat jednu a tu samou věc stále dokola a očekávat různý výsledek“? Pokud nejste s něčím spokojeni, první věc, kterou musíte udělat, je přestat s tím, co jste doposud dělali. Na životě je jedna věc naprosto dokonalá. A to ta, že máte možnost zcela změnit svůj příběh, a to prakticky přes noc. Bez ohledu na minulost jste vždy jedno rozhodnutí od toho udělat to správné.

 

2. Nenechte peníze, aby vás definovaly!

Vaše vlastní hodnota nemá absolutně nic společného s vašimi financemi. Ať už žijete od výplaty k výplatě, či máte na kontě statisíce, nikdy by se to nemělo promítnout na vašem sebevědomí. Pokud jsou chvíle, kdy potřebujete zvýšit pocit vlastní důležitosti, zkuste si opakovat, že máte dostatek a představovat si finální stav. Ne nadarmo se říká, že být bohatý, stejně jako být chudý, je stav mysli.

3. Upřednostněte ty činnosti, které vedou k zisku

Když si sestavujete svůj denní, týdenní a měsíční plán, dejte prioritu tzv. výdělečným aktivitám. Ze všech vašich denních úkonů je to pouze 20 %, které představují 80 % vašich příjmů. Zjistěte, co to je. Zamyslete se nad dvěmi až třemi věcmi, které potřebujete dělat, abyste váš příjem rostl. Ty ve vašem rozvrhu upřednostněte. Neustále se sami sebe ptejte, zda to, co děláte, vám generuje peníze, nebo ztrácíte čas. Ano, ostatní aktivity jsou důležité. Ale třeba zjistíte, že když vstanete ráno o hodinu až dvě dříve, zvládnete ošéfovat právě tyto aktivity a nezasekáte se na těch ostatních.

4. Obklopte se lidmi, kteří o financích uvažují jinak

Většina lidí se obklopuje stejně smýšlejícími lidmi. Často jsou v blízkosti těch, co jsou sami zlomení, na mizině, nebo rozhazují každý pátek. Zaměřte se na skupinu lidí, která smýšlí jinak. Hraje hru život a je na vyšší úrovni, než jste vy sami. Najděte si k sobě takové lidi, kterými byste se chtěli stát a buďte s nimi co nejvíce. Vnímejte jejich systém víry, jejich způsob víry a postoje. To vše je nakažlivé. Mějte v okolí ty, kteří jsou odpovědní. Vybírejte moudře.

5. Pryč s výmluvami

Čím víc se vymlouváte, tím víc se to promítne na vašem bankovním účtě. Energie a čas, kterou strávíte nad každou kreativní výmluvou, je lepší investovat do řešení skutečných událostí. Ty totiž posouvají váš život kupředu. Výmluvy jsou v podstatě nemoci a ti, kteří v nich pokračují, budou mít i nadále problémy s financemi.

6. Přesměrujte mindset z oběti na vůdce

Přestat obviňovat ekonomiku, přestat obviňovat svou minulost, přestat obviňovat svého šéfa nebo společnost. Přestat myslet, že svět venku vás chce dostat. Pracujte efektivněji, změňte práci, sledujte, za co utrácíte. Prostě se staňte cennější hlavně sami pro sebe. Vše totiž začíná v hlavě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V čem k sobě buďte brutálně upřímní, než nastoupíte do nové firmy?

1. Kam přesně mě tahle příležitost posune? Neptejte se sami sebe, zda máte pro tuto práci dostatečnou kvalifikaci. Věc se má tak, že pokud vás příležitost zaujala, je to pro vás profesní výzva. Možná se vám z ní i tají dech a z KPIček točí hlava. Ale to je dobře! […]

Subscribe US Now