Jak využít svátky na max, odpočívat a přesto být v lednu v předstihu?

kaufman

1. Tři dny vánočních svátků využijte k relaxaci

Spousta dobrého jídla, odpočinek – tři dny v roce si můžete dovolit odpočinout a do práce neudělat vůbec nic.

Váš organismus to zcela jistě vyžaduje, a tak se na Štěpána budete určitě cítit odpočatí a plní energie. I když mnozí z nás ze zvyku kontrolují telefon, zda náhodou nezmeškali důležitý hovor, ti ostatní jej jednoduše vypínají a věří, že když slaví Vánoce oni, slaví je i potenciální klient, a tak na obchod nemá nikdo myšlenky.

Po třech dnech toho má ale většina z nás – ambiciózních obchodníků – plné zuby a střádá plány. Kam zaměřit svou pozornost?

2. Bilancujte

Udělejte si semi-pracovní ráno/večer a při dobré kávě nebo vínu zhodnoťte rok 2020. Jak se vám dařilo v profesním či osobním životě? Co jste letos dokázali, v čem jste naopak pohořeli a co je potřeba do dalšího roku rozhodně zlepšit? Baví vás všechno, co v práci děláte? Co vás nebaví? A co vás nebaví na současném stavu vašeho života?

3. Definujte si jasné a měřitelné cíle, které vás rozhoří!

S novým rokem se pojí také nová předsevzetí, my obchodníci ale na vágní přání jako „Zhubnu“ nebo „Přestanu kouřit“ nejsme. Námi nastavené cíle musí být reálné, musí být v našich možnostech je v průběhu roku naplnit. Cíl může znít „Rozšířit klientelu“, „Založit novou pobočku“, případně „Dělat o 20 % větší obrat“.

I s cíli je ale potřeba správně pracovat. Výše zmíněná slovní spojení jsou spíše naše tužby, které se však nemusí naplnit. Správně nastavený cíl by měl vypadat zhruba takto:

Takto jasně a zřetelně nastavený cíl vám nedává možnost si jej postupem času ve své hlavě upravovat. A tak, aby se z původního lednového „Přestanu kouřit“ nestalo únorové „Omezím to na dvě cigarety denně“, je zapotřebí mít cíl jednoznačně nastaven. Pokud pak vaše veškeré pracovní kroky, které budete od začátku roku podnikat, uzpůsobíte cíli, měli byste se mu výrazně přiblížit.

4. Je čas být nemilosrdný k e-mailové schránce

Až už vás vánoční tradice začnou nudit a vy budete cítit, že už vám práce maličko chybí, využijte volného času k úklidu ve vašem telefonu. Smazání starých SMSek, e-mailů, pořádek v kontaktech, to vše se vám v lednu může hodit.

Pokud jste pod vánočním stromečkem nenašli nový diář, rozhodně si jej skočte koupit. Moderní diáře podporují ambiciózní lidi, a tak si výše zmíněné vize, cíle a předsevzetí můžete vepsat na úvodní stránku a pak v rámci následujících měsíců bilancovat, jak moc se vám je zatím daří naplňovat.

5. Do práce fresh, fit a příjemně naladění!

Posilovny jsou začátkem roku plné tradičních povánočních sprinterů a sprinterek, kteří se zběsile snaží shodit nabraná vánoční kila. Dokáží otrávit workout i těm nejzarytějším milovníkům fitness, využijte tedy týdenního volna a zamakejte během svátků. První dva týdny v lednu si naordinujte posilování s vlastní vahou doma nebo venku. Do fitka se vydejte až kolem 20. ledna, kdy můžete zvesela pokračovat v tréninkovém plánu v poloprázdné tělocvičně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Co chce najít pod stromečkem každý obchodník?

Obleky, kravaty, košile… Většina obchodních jednání vyžaduje po mužích obchodnících jasně daný dress code, kterým je pochopitelně oblek. Těch není nikdy dost, stejně jako košil a kravat. Proto takový poukaz na oblek, nebo alespoň na košili, který nabízí celoročně většina známých značek s elegantní módou, je vskutku ideálním dárkem pro obchodníka. Pokud se […]

Subscribe US Now