Učit se slovník nazpaměť nemá smysl. Existují i zábavné metody

„Angličtinu potřebuji k obchodování. Občas narazím na klienta, který neumí česky, a tak je potřeba jednat v angličtině. „Hodí se  také při zjišťování informací ze zahraničí, protože čerpat z českých zdrojů častokrát nestačí.

Pokud vás anglicky nenaučili na střední škole, jakože víme, že nenaučili, je potřeba se poohlídnout po rozdílných metodách učení, které uvedete do praxe, kdykoliv máte 5–15 minut volna.

  • čtení zjednodušených anglických knížek/blogů
  • výuka vedená přes Skype nebo telefon
  • mobilní aplikace
  • poslech podcastů
  • sledování vlogů na Youtube z vašeho oboru

 Seriály. Zapněte Suits a učte se business hantýrku

Dobrou metodou, jak rozvíjet slovní zásobu, naposlouchat americký či britský přízvuk a naučit se rozumět rodilým mluvčím, je sledování filmů a seriálů v anglickém originále s titulky. Začátečníci využívají české titulky a snaží se pochytit alespoň krátké fráze, rozlišovat jednotlivá anglická slůvka a čerpat právě zmíněný přízvuk a správnou výslovnost.

Instagram, YouTube. Vytvořte z angličtiny nutnou součást života

Jak se budete učit anglicky, je závislé na vaší momentální úrovni. „Pokročilejší, kteří již jsou schopni se částečně domluvit, mohou využít služeb rodilého mluvčího jako individuálního lektora na konverzace. Nebo mohou na angličtině pracovat i sami,“ říká Hana Šrámková ze společnosti LITE.

Pokud se opravdu chcete naučit anglicky, musíte se tím jazykem obklopit. „Buďte s angličtinou v kontaktu denně. Hodně poslouchejte a při každé příležitosti se snažte i mluvit. Najděte si nové přátele a volejte si, nebo pište anglicky. Pomáhejte například turistům v centru města. My doporučujeme sledovat na Instagramu, ale klidně na Facebooku, vaše oblíbené celebrity, hvězdy vašeho oboru nebo YouTubery, od kterých se budete učit sales skills i angličtinu.