7 důvodů, proč dlouhodobě nezůstávat v nevyhovujícím jobu

kaufman

1. Přicházíte o spoustu energie

Tuto energii spotřebováváte, abyste se soustředili na splnění svých úkolů a nemysleli na to, co vás pravidelně vytáčí. Je to jako kdyby vám na počítači běžel na pozadí antivir. Fungujete, ale jste mnohem méně výkonní.

2. Fixujete si špatné návyky a vaše morálka se ztrácí

Pokud včas neodejdete, prostě se přizpůsobíte prostředí. Začnete být třeba laxní a starat se jenom o sebe. Za čas možná začnete říkat, že pracujete pouze do výše svého platu apod. Přece proč byste se měli namáhat víc než kolega, když on má vyšší plat a na všechno kašle, že?! Proč byste měli někomu pomáhat, když za to nic nedostanete, že?!

3. Ztratíte životní cíl a potřebu chtít od života víc

Ta jiskra, kterou v sobě máte na začátku, slábne a může se stát, že dočista uhasne. Když nemáte cíl, nikam nedojdete. Rezignujete a stanete se součástí stáda.

4. Vaše pracovní výkony budou horší a horší

Budete-li chodit do práce s odporem nebo se staženým žaludkem, pak vám bude chybět síla překonávat každodenní překážky k dosahování cílů. Začnete si hledat výmluvy, proč to nejde.

5. Plýtváte časem – nejdražší komoditou, kterou máme

V životě jsou tři věci, které už nevrátíte. Slovo, které jste vyřknuli, moment, který jste propásli a čas, který uplynul!

6. Vaše psychika může být pod velkým tlakem

Můžete chodit domů vyčerpaní a otrávení. To se projeví i na vašem soukromí. Navíc se vám postupně může snižovat sebevědomí.

7. Fyzické zdraví reaguje na podněty, které dostává

Když nemůžete něco strávit, začne vás trápit žaludek; budete-li se cítit ohrožení, můžete se obalit kily bolesti a podobně. Psychosomatika je velmi mocná.

Nečekejte, že vám teď řeknu, ať dáte ihned výpověď a začnete si hledat něco jiného. Nemám ráda zbrklá rozhodnutí. Pokud jste frustrovaní a necítíte uspokojení z vaší práce, položte si otázku, co můžete zkusit udělat, aby se situace změnila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

4 tipy, co dělat, pokud vám současné zaměstnání nevyhovuje

Přijměte současnou situaci jako výzvu k tomu, abyste se posunuli dál (po profesní i osobnostní stránce). Berte to tak, že je to správný čas vykročit ze své komfortní zóny, protože nemáte co ztratit. Zbaběle utéci můžete kdykoliv potom. Vyzkoušela jsem si to sama na sobě. Když jsem nastoupila po škole do personální agentury, byla […]

Subscribe US Now