Chcete jít v sales rychle nahoru? 8 tipů, jak odemknout potenciál vaší hlavy část 2

kaufman

5. Pohybujte se (nejen při telefonování)

Tělo a mysl jsou propojené. Když budete sedět na místě a koukat dolů na stůl na informace, moc se nenaučíte. „Centra v mozku pro práci s vizuálními daty se při pohledu dolů do značné míry deaktivují.

Všimněte si, jak se probudí vaše ,flow‘, když při telefonování začnete chodit. Znáte také situaci, když něco zapomenete, vrátíte se pár kroků zpět, kde jste o tom přemýšleli, a najednou si vzpomenete. Myslíme totiž v prostoru. Najděte si místo, kde se budete cítit dobře, a tam pracujte, získávejte informace a učte se. Postupem času, když se na to místo budete pravidelně vracet ke stejné činnosti, si vaše tělo vytvoří návyk a rovnou se nastaví na danou činnost. Mimochodem na takovém místě neodpočívejte ani neobědvejte, na to si vyhraďte jiná místa,“ nabádá specialista na práci s informacemi.

6. Zapojte operační systém mozku na plně vnímaný výsledek

Spousta z nás se zaměří pouze na samotnou činnost; musíme pracovat, musíme se učit, musíme získat nové informace – to je špatně! Myslete na to, jak se cítíte, když danou práci splníte a dostanete odměnu. Připomíná vám to metamyšlení uvedené výše? Ano, je to ono. A je tak důležité, že jej zde připomínáme. Učíte se nový jazyk? Co vám to dá? Co chcete díky ovládnutí nového jazyka prožívat? Například budete moci mluvit se zahraničními klienty plní zdravého sebevědomí. Budete schopni uzavřít obchod, dobře vás ohodnotí, vy si koupíte vytoužený oblek a budete se v něm cítit báječně a plní moci dokázat cokoli.

Jakákoli činnost vám půjde daleko lépe, když se zaměříte na její výsledek obsahující smyslově vnímatelné souřadnice – jen tak aktivujete zraková, sluchová, pocitová centra rozložená v rozdílných částech mozku.

7. Inspirujte se v minulosti, ale nezabředávejte do ní

Každý z nás v minulosti něco úspěšně splnil, vytvořil či se naučil. Jak se vám to povedlo? To je klíčová otázka, která má moc generovat strategie pro budoucnost. Zamyslete se, co vás přivedlo k úspěchu, a aplikujte to na vaši aktuální činnost. Vyhněte se častým chybám osob, které se do minulosti dívají příliš často (žijí v ní), vracejte se pouze pro úspěšné postupy.

8. Mluvte pro sebe i druhé a s každou prezentací prodávejte myšlenky na vyšší úrovni 

Možná nejdůležitější rada ze všech. Jakmile získáte nové informace, zkušenosti a schopnosti, podělte se o ně s ostatními. Naučte se je předávat, protože informace, které jdou dovnitř, musí i ven, aby se přeuspořádaly do nejefektivnější podoby. Vzpomeňte si, jak jste jako děti přišli s každou novou informací nadšeně za rodiči nebo vrstevníky, a mluvili o ní hodiny. Používejte myšlenkové mapy a vizualizujte své myšlenky. Udělejte si mapu na tento článek a napište nám, k jakým strategiím vás inspiroval nejen v sales.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jak sehnat kontakt na velkou rybu ?

Víte, jak silnou máte vybudovanou síť kontaktů? Hodně obchodníků si to pořád neuvědomuje, což je obrovská škoda. Možná neznáte majitele dané firmy, ale znáte jeho kámoše, se kterým chodí pravidelně na golf či páteční drink. Česká republika je pořád malá země – a tady se opravdu zná každý s každým. Dnes už […]

Subscribe US Now