Jak co nejlépe využijete čas, když přejíždíte mezi schůzkami?

kaufman

1. E-maily a telefonáty nemusíte plánovat v tichu kanceláře

„Za těch 30 minut nic nestihnu, tak radši nebudu ani nic vymýšlet a začínat“ je oblíbeným myšlenkovým pochodem většiny z nás. Jenomže to není tak úplně pravda. Třeba takový telefonát klientovi si můžete vyřídit právě ve chvilce mezi dalšími schůzkami. Představte si, že takové telefonáty vyřídíte třeba dva nebo tři a hned se vám na další meeting půjde s lepší náladou. Telefonujte ale pouze v případě, že se nacházíte na nějakém klidnějším místě, v méně frekventované kavárně, parku nebo se zavřete někde na toaletách, proč ne. Klient totiž asi moc neocení, když se mu z vlaku budete omlouvat, že ho neslyšíte, protože tam nemáte signál, ale teď zrovna nemáte do čeho „píchnout“. Na druhou stranu takový e-mail můžete dnes poslat v podstatě odkudkoliv a kdykoliv.

Co můžete vyřešit, když se na schůzku dopravujete autem?

  • telefonáty s kolegy nebo lidmi v týmu (s kýmkoliv a kdykoliv)
  • telefonáty s některými klienty, o kterých víte, že to zvládnou
  • poslouchání inspirativních talků

Co můžete vyřešit, když se na schůzku dopravujete vlakem nebo MHD?

  • to samé, co při jízdě autem, ale zároveň si můžete číst, dívat se na videa, zapisovat si poznámky k minulé i další schůzce, zkoušet nové appky, vyřídit korespondenci anebo jen pozorovat ubíhající krajinu

2. Vzdělávejte se a osobnostně rozvíjejte třeba v tramvaji

Zní to sice jako věta vystřižená z motivačních knih, ale pokud máte splněny skoro všechny úkoly, které můžete v menších denních mezerách vyřešit, získáte čas na vzdělávání a osobní rozvoj. Ten je totiž stejně důležitý jako spokojený klient. Usaďte se do oblíbené kavárny a v mezičase čekání na klienty otevřete notebook, nasaďte sluchátka a inspirujte se radami těch úspěšnějších. Nebo vytáhněte z tašky oblíbenou knížku, zapište si úkoly do diáře a taky se můžete učit anglicky, japonsky nebo třeba finsky. A pokud se vám zrovna nechce nic vkládat do hlavy, vytáhněte zápisník a nechte jen tak plynout myšlenky. Když je dáte na papír, nebudete muset všechno nosit v hlavě a později se vám to bude stoprocentně hodit.

3. Co takhle se trošku protáhnout, projít, osvěžit nebo se prostě jen tak zastavit?

V těžkých dnech se asi nestihnete přemístit někam do fitka, kde necháte vyplavit endorfiny štěstí. Můžete se ale třeba venku projít, místo MHD zvolit rychlou chůzi, zajít si na nějaký osvěžující „rychlokoktejl“ nebo dobít baterky dobrou kávou. Opláchněte si obličej, sundejte boty a projděte se třeba bosí po trávě (pokud máte možnost). Nebo se prostě jen zastavte. Sedněte si na lavičku, pozorujte okolí a nemyslete vůbec na nic. Stačí i 5 minut. Snažte se vytěsnit pořvávající myšlenky z hlavy – nepůjde to hned, ale dá se to naučit. Váš mozek vám za to poděkuje uvolněním, které zaručeně pocítíte. Posléze se vám osvědčí novými nápady.

4. Online schůzky a porady můžou být daleko příjemnější

Na schůzky si většinou vybíráte oblíbenou kavárnu, kde na sebe lidé nehulákají a jejíž kapacita není 300 osob. Víte proč? Potřebujete, aby se tam klient cítil dobře, abyste se tam VY cítili SKVĚLE a aby si klient vždycky toto příjemné prostředí spojil s vámi. Jenomže ne vždy je možnost se s klientem sejít osobně a ne vždy na vás má klient tolik času. Musíme proto improvizovat a stále častěji se setkáváme s pojmem „online schůzky“. Moderní technologie jsou hlavně pro mladé lidi zemí již probádanou, a tak si můžete domluvit schůzku třeba přes Skype nebo hangout. Vlastně ani nemusíte nutně sedět někde na židli, můžete třeba pochodovat na další schůzku. Záleží na domluvě a taky na klientovi. To už ale z předchozí komunikace bezpečně poznáte. Je jasné, že padesátníkovi, který je zvyklý vše řešit po e-mailu nebo v teple kanceláře, nenabídnete schůzku přes hangout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

3 služby, které vám ulečí život

1. Stop tahání tašek s nákupem Znáte ten pocit, když ve čtvrtek ráno otevřete lednici, a tam nic, co byste mohli posnídat, natož vzít si sebou do práce. V shonu týdenních schůzek a úkolu, jste rádi, když přijdete večer domů, ne to ještě jezdit po nákupech. Naplnit lednici nemusí zabrat […]

Subscribe US Now