Udržujte oční kontakt a dozvíte se mnohem více

kaufman 1

Oční kontakt doprovázen úspěchem

Správně udržovaný oční kontakt vám může zajistit mnohé úspěchy. Na obchodním jednání budete působit díky odhodlané mimice sebejistě. Oční kontakt je jedním z nejdůležitějších aspektů vaší řeči těla. A nebudeme si nic nalhávat: právě první dojem mnohdy rozhoduje o velkých věcech. Působit na okolí jistě a sebevědomě vám může dokonce dopomoci k získání obchodní zakázky nebo můžete přesvědčit partnera, že právě vaše nabídka patří mezi ty nejlepší.

Obchodní záležitosti jsou jedna věc. A to jsme se ještě ani nezmínili o očním kontaktu mezi mužem ženou. Víte, kam tím míříme? Podělíme se s vámi o několik pravidel.

Jak zlepšit oční kontakt

Jste nesmělí a je právě ostýchavost vaší slabou stránkou? Existuje několik jednoduchých pravidel, jak zlepšit oční kontakt. My se s vámi podělíme o následujících 6 tipů:

 1. Oční kontakt mezi mužem a ženou, ale i mezi stejnými pohlavími, by neměl trvat déle než 5 sekund. Pokud muž ale uvidí ženu na druhé straně poprvé v životě, stačí 1-2 sekundy. Protějšek by si v případě nedodržování těchto pravidel mohl o vašem setkání myslet mnohé. A za devianta ani osobu s útočným pohledem být rozhodně nechcete, ovšem za charismatický protějšek ano.
 2. Oční kontakt ve skupině lidí udržujte s každým jedincem. I přesto, že znáte jen pár osob, věnujte všem stejně dlouhý oční kontakt.
 3. Pokud chcete udělat na protějšek silný první dojem, pak začněte s očním kontaktem, až poté pokračujte ve vedení rozhovoru.
 4. Usmívejte se i vašima očima. Lidé na druhé straně poznají rozdíl, jestli se usmíváte jen z povinnosti.
 5. Odložte telefon a druhé straně věnujte zvýšenou pozornost. Opravdu naslouchejte a reagujte na potřebné, druhé osobě ale neskákejte do řeči.
 6. Studie Michiganské státní univerzity dokonce zjistila, že je ideální (minimálně v Americe a Kanadě) se řídit pravidlem 50/70. Pokud s někým mluvíte, udržujte s ním oční kontakt v 50 % konverzace, pokud ho posloucháte, pak dokonce v 70 %.

Plus 2 tipy, jak zlepšit oční kontakt

Tip 1: Než se vydáte do cizí země, dávejte si pozor na místní kulturua naučte se, co se v dané zemi sluší. Pokud byste uzavírali obchod a nezjistili si to předem, můžete přijít o hodně peněz. V mnoha asijských zemích, jako je Čína, Indie či Pákistán, neplatí pravidlo 50/70 a vyhnutí se očnímu kontaktu s nadřízeným je spíše známkou respektu. Stejně tak si musíte dávat pozor na oční kontakt mezi mužem a ženou u některých náboženství.

Tip 2: Nemusíme snad ani zmiňovat, že dobrý dojem rozhodně neuděláte, pokud budete věnovat nadměrnou pozornost ženskému hrudníku.

Donuťte lidi říkat pravdu

Lidé z americké Turts University ve svém průzkumu zjistili, že pokud s člověkem udržujete oční kontakt, má tendenci mluvit více pravdu. Pokud tedy jdete na jednání a nevíte, co si o protějšku či o celé zakázce máte myslet nebo poptáváte nějaké služby, pak se člověku na protější straně dívejte do očí.

Pro obchodní účely se vám bude hodit další zjištění. Dle studií vědců z univerzit Radboud a Rutgers vás oční kontakt, doplněn o kývnutí hlavy nebo potřesení ruky, udělá nezapomenutelné. Lidé si vás budou nejen dobře pamatovat, ale dokáží si vás zařadit i v budoucnu. Snažte se během očního kontaktu příliš nemrkat, i přesto, že jste pod stresem. Mohli byste totiž působit nevěrohodně.

Na šéfa pozor!

Pokud s vámi váš nadřízený častěji navazuje oční kontakt, můžete se radovat! Vidí vás totiž jako vysoce výkonného pracovníka. V opačném případě by tomu mohlo být naopak.. Nic ale není jednoduché a už vůbec ne psychologie očního kontaktu, nicméně studium psychologie očního kontaktu vám může zajistit mnohé úspěchy. Je dobré se naučit zásady, protože znalostmi psychologie v oblasti očního kontaktu můžete předejít mnohým potížím.

Proč o tom mluvíme? Dle studie sdružení amerických rozhlasových stanic z roku 2013 byste si totiž měli dát pozor na to, když navážete dlouhý oční kontakt s nadřízeným. Šéf se může domnívat, že používáte dominantní gesto a v konečném důsledku vás může čekat dokonce výpověď.

Jak poznám, že se jí líbím

Uvědomte si to, že s očním kontaktem se automaticky neváže skutečnost, že se druhé osobě líbíte. Určitá gesta vás mohou zmást. Například pokud se na vás protějšek dívá, ale odvrací zrak okamžitě, když se vaše oči setkají, nebo pokud udržuje oční kontakt po několik sekund. A kladete-li si  otázku “jak poznám, že se jí líbím?”, tak pokud se na vás usmívá, máte skoro vyhráno. I přesto nevyvozujte žádné závěry předem. Mohlo by to mít dalekosáhlé následky.

Stejně tak se vyhněte mylným závěrům, že vás protějšek nesnáší jen proto, že se na vás nedívá. Může být mnoho důvodů, proč s vámi on či ona nenavázal oční kontakt a rozhodně ji k tomu nenuťte. Nikdy nelámejte nic přes koleno. Pamatujte ale, že oční kontakt zmůže mnohé a byla by škoda, především pro obchodní účely, jeho umění neovládat!

One thought on “Udržujte oční kontakt a dozvíte se mnohem více

 1. myfairwaycz,

  OK, I used to be Instagram-famous, too.

  Have you ever wondered how to be an Instagram Influencer?

  Now, imagine that it’s Friday and you have just woken up from a sound sleep.

  You roll over in bed to check your cellphone.

  Make your way to Instagram.

  Youare flabbergastered at what is waiting for you: Over 652 likes on a single one of your pictures! There, you see a a huge amount of likes on your pictures–over 832 on a single photo alone.

  You hop out of the bed, meander to the kitchen. You want a drink, so you put the kettle on for some coffee, and check Instagram again.

  Presto! Another 63 likes.

  Vrrrrrr—a message pops into your inbox from a follower. They are asking you for advice on how you manage your food, and are congratulating you on your third month of hitting the gym.

  As you read it, you begin to smile. It’s a amazingly attractive person, and they love your posts.

  As you sip your tea, you start typing up a response. But then your cell buzzes.

  Wow, ANOTHER message. You close your cellphone and throw it in the bag. Time for the gym.
  Let’s stop the simulation there. People have a hard time achieving what they want in life. People can hardly get themselves to eat a good breakfast.

  Now, this is the point in time where you learn to take control of your Instagram.

  Imagine if you raised your engagement by 100%, or 1000%?

  It is not complicated to do, although almost no one does. Just hit up our website. There, you’ll learn how to garner Instagram likes and followers like mad…without even trying.

  Our lovely, confidential service quickly sends likes to your pictures a few minutes after you’ve posted them.

  The „Top Post“ section, all of a sudden, doesn’t seem that far away.

  And because we love you, we made testing things out as simple as kitchen-cooled apple crumble:
  1. Visit https://rhymbo.press
  2. Put in your Instagram username.
  3. 10 – 15 likes are going to be sent to your 3 most recent uploads. Just like that.

  Being a regular staple on that page will supercharge your growth 10x, easy. But if you want the fame, you’ve got to reach for it. Are you ready?

  Chow until next time

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jdou výkon a deprese ruku v ruce?

Deprese, pocit nenaplnění a vyčerpání jsou v současné době jedny z nejčastějších příčin návštěv lékaře. A teď už se nebavíme od „depce“, která by se dala zajíst čokoládou nebo vymlátit na boxu, řeč je o vážném onemocnění, jehož příznaky mnoho úspěšných businessmanů ignoruje. „Bohužel, stále častěji k nám do ordinace přicházejí vyčerpaní lidé, kteří se snaží […]

Subscribe US Now