Chtěli byste se podělit o svůj úspěch s ostatními? Poradíme vám, jak na to!

Řada firem, kterým se dobře daří, zakládají vlastní charitativní organizace nebo pomáhají jednotlivcům, aby se z jejich úspěchů mohl radovat i někdo další. Je to z toho důvodu, že úspěch není jen o penězích, drahých dovolených nebo luxusních autech, ale jde také o sebereflexi a nadhled nad sebou samým.

Máte také chuť udělat něco podobného, co bude prospěšné pro ty, kteří to ocení nejvíce? V tomto článku vám poradíme, jak na to. Existuje totiž řada různých charit, ale jsou i lepší možnosti. Zejména v posledních letech se několik charit dočkalo negativní publicity poté, co se provalilo, že peníze unikají pro soukromé účely nebo je prohospodaří.

Podívejte se s námi na lepší způsoby, jak si spravit karmu a zlepšit u toho někomu život:

1.      Dobrovolničina

Využijte, že nemusíte dostat každou hodinu zaplacenou a pomozte tam, kde je to nejvíce potřeba. Možností je celá řada. Můžete chodit do domova seniorů, vyčistěte dětské hřiště či park, staňte se mentorem dětí v dětském domově, abyste je připravili na praxi života, dabujte audioknihy pro nevidomé atd.

2.      Věcné dary

Kolem finančních darů panuje skepse, zda vůbec dorazí nebo v jaké výši. Využijte možnosti nakoupit konkrétní věci, které jsou opravdu potřeba, a nemusíte se ničeho bát. Můžete pomoci maminkám např. s plenkami, kosmetikou nebo hygienickými potřebami. Pořádejte kurzy počítačových dovedností nebo učte jazyky, abyste pomohli nezaměstnaným získat práci.

3.      Nákup výrobků z chráněných dílen

Toto zboží vyrábí postižení lidé. Nákupem těchto výrobků jim můžete pomoci, aby se měli lépe. Pokud podnikáte, můžete si dokonce zřídit chráněnou dílnu na svém pracovišti.

4.      Dejte zaměstnání někomu, kdo ho jinak nezíská

Pomozte postiženým lidem, kteří to v životě nemají lehké, a zaměstnejte je. Kvůli takové maličkosti můžete někomu změnit celý život k lepšímu. Díky vás budou moci nastartovat nový život a kariéru. Bude to stát třeba trochu papírování, ale vyplatí se to.

5.      Umožněte někomu absolvovat placenou stáž při studiu

Hledejte mezi talentovanými studenty středních odborných a vysokých škol. Nejenže někomu pomůžete, ale odvede u vás i kus práce. Navíc to může být přínos pro vás k nezaplacení, protože mladí studenti vědí nejlépe, jaké jsou trendy, a mají spoustu kreativních a inovativních nápadů. Naslouchejte jim a dost možná se sami ledacos přiučíte i vyděláte.

Než si vyberete, která možnost je pro vaši firmu nejzajímavější, můžete začít tím, že od teď budete ke svému okolí laskavější. Nic vás to nebude stát, ale přece vykouzlíte úsměvy a dobrou náladu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vysoký výkon a deprese - jak moc spolu souvisí?

Jsme národ aktivních lidí. Zaměřujeme se na produktivitu, výkon a překonávání sebe sama. Cesta na vrchol však bývá dlouhá a vyčerpávající, ne každý ji zvládne doběhnout až do konce v plném zdraví (jak psychickém, tak fyzickém). Psychologové po celém světě bijí na poplach, že se zvyšuje počet sebevražd mladých a […]

Subscribe US Now