Jak začíná den ti nejúspěšnější? 13 příkladů, jak rozjet produktivní den jako profíci

Říká se, že ranní ptáče dál doskáče, ale je to tak úplně pravda? Podívejte se s námi, jak to dělají ti nejúspěšnější. Zatímco někteří z nás mají ještě takřka půlnoc nebo se přemlouvají, aby už vstali, jiní mají čas na dobrou snídani, rozjímání a plánování nového dne.

O tom, jak velkou roli hraje čas v životě úspěšných lidí, není pochyb, a proto většina z nich vstává i před šestou hodinou ranní. Jak začínají den a co udělají jako první poté, co vstanou?

1.     CEO Amazonu Jeff Bezos

Jeff si zakládá na kvalitním spánku. Jelikož ale vstává brzy ráno, chodí včas spát. Věděli jste jinak, že dává zákaznický servis na první příčku důležitosti, a proto každý zaměstnanec (včetně něho samotného!) musí minimálně jednou za 2 roky strávit jeden pracovní den na zákaznické lince.

2.     CEO společnosti Apple Tim Cook

Tento workoholik je známý, že od něj chodí maily i o půl páté ráno. Sám se pyšní tím, že si po prvních e-mailech jde zacvičit a i přesto je první v kanceláři (ze které pak odchází jako poslední).

3.     Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg

Dnes sice vstává kolem 6 hodin ráno, nicméně dříve byl známy urputným pracováním do ranních hodin, kde chatoval se svými programátory. Tehdy toho naspal opravdu velice málo.

4.     Zakladatel Virgin Group Richard Branson

Tento miliardář a majitel ostrova Necker Island si po ránu nejprve zaplave nebo zahraje tenis a poté si ještě dává zdravou snídani.

5.     Zakladatel Alibaba Group Jack Ma

Tento jednapadesátiletý podnikatel vstává sice mezi 6. a 7. hodinou ráno, avšak práci se věnuje jen okolo půl hodiny denně! Zbytek dne si užívá volno a věnuje se rodině.

6.     Emeritní předseda Tata Sons Ratan Tata

Tento už důchodce se stále aktivně účastní řady zasedání a schůzek, kvůli kterých vstává před 6. hodinou. Víkendy tráví ve svém vozovém parku nebo si je užívá v soukromém tryskáči.

7.     Moderátorka, herečka a autorka Oprah Winfrey

Začít den 20 minutami meditace. Tak si udržuje klid a harmonii mysli tato herečka. Také si ráno ráda zajde do fitness centra.

8.     Bývalý prezident USA Barack Obama

Bývalý prezident Ameriky vstává v 6:30, aby mohl věnovat své ráno posilovně, avšak jeho manželka vstává ještě dříve, aby si mohla zacvičit, než se probudí jejich děti.

9.     Britský premiér David Cameron

Vstávat v 6 ráno a okamžitě pracovat – tak to dělá britský premiér. Mimo to ale k jeho ránům neodmyslitelně patří společná snídaně s jeho rodinou, během které si nikdo nedovolí zapnout televizi.

10.Zakladatel Starbucks Howard Schultz

Podnikatel Schultz vstává před 6. hodinou a ráno tráví se svou ženou na kole, nicméně i tak přichází do kanceláře velmi brzy.

11.Výkonný ředitel GE Jeff Immelt

Toto je ten pravý příklad workoholika! Vstávání v 5:30 a cardio trénink při čtení novin či sledování CNBC ještě asi nikoho vyloženě neohromí, ale tento již postarší gentleman se může pyšnit mimořádným pracovním nasazením. Již 24 let zvládá pracovat až 100 hodin týdně!

12.Generální ředitel General Motors Dan Akerson

Spí do 4:30 až 5:00. Svou práci miluje a nedokázal by jí nechat, přesto se kvůli ní moc nevyspí. Dle jeho slov je to zajímavá, vzrušující i složitá práce, která stále přináší různé výzvy.

13.Generální ředitel společnosti Disney Bob Iger

Tento americký podnikatel vstává ve 4:30 s dostatečným předstihem, aby si v klidu mohl přečíst noviny a poslechnout hudbu. Po ránu je však poměrně produktivní, píše e-maily, sleduje televizi a mnohdy dělá hned několik věcí najednou.

A jak to cítíte vy? Jste ranní ptáčata, nebo nedokážete ráno v posteli za nic vyměnit, abyste dospali? Bez čeho byste si ráno nedokázali představit?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Chtěli byste se podělit o svůj úspěch s ostatními? Poradíme vám, jak na to!

Řada firem, kterým se dobře daří, zakládají vlastní charitativní organizace nebo pomáhají jednotlivcům, aby se z jejich úspěchů mohl radovat i někdo další. Je to z toho důvodu, že úspěch není jen o penězích, drahých dovolených nebo luxusních autech, ale jde také o sebereflexi a nadhled nad sebou samým. Máte […]

Subscribe US Now