Jak minimalizovat rizika podnikání

Zajímá vás, jakým způsobem minimalizovat rizika, která souvisí se samostatně výdělečnou činností? Pak jste tady správně! Pomůže vám hned několik našich tipů.

Nezáleží na tom, zda jste uvážliví nebo spíše nebojácní střelci, v podnikání se vždy vyplatí investovat pouze tolik času a peněz, kolik si můžete v případném neúspěchu dovolit ztratit. Raději si na začátku každé nové činnosti či projektu položte otázku „Co když to nevyjde? Ustojím to?“.

Statistika vcelku neúprosně říká, že do 5 let zkrachuje polovina firem. Volná ruka trhu si zkrátka oddělí, co potřebuje a co je zbytečné. Co ale můžete udělat, abyste neskončili mezi tou polovinou neúspěšných a hlavně aby případný neúspěch neohrozil finanční stabilitu i vašeho soukromého života?

STRIKTNĚ ROZDĚLUJTE SOUKROMÉ A FIREMNÍ PENÍZE

Samozřejmě, že na začátku bude potřeba zainvestovat osobní nebo rodinné peníze, ale tím by to mělo i skončit. Nedotujte podnikání z osobních peněz ani naopak.

Spočítejte si, jak si podnik vede a zda má šanci vydělat, pokud ne, tak raději podnikání ukončete dříve, než zruinuje váš rodinný rozpočet.

VŠE CHCE NĚJAKÝ ČAS – POSTUPNÝ RŮST

Buďte trpěliví, raději si vše nejdříve odzkoušejte v menším a nikam nespěchejte. I když se zadaří, nesnažte se rozpumpovat podnikání riskantními půjčkami, ale počkejte, až na sebe podnik našetří sám.

Pozvolný růst založený na zdravé finanční situaci je ta správná cesta.

ZKUSTE PRO ZAČÁTEK ZALOŽIT E-SHOP

To je jedna z nejméně náročných variant na vstupní zdroje, ale stále se tu toho hodně naučíte. Netrvá to dlouho a brzy můžete začít prodávat.

MĚJTE POD KONTROLOU NÁKLADY

Dejte si pozor na rostoucí náklady a zvláště, pokud se vám nedaří, hlídejte si každou korunku.

Nenechte se ošálit, když na firemní účet začnou přistávat platby od zákazníků, stále zachovejte zdravý rozum a vyhněte se nesmyslnému utrácení.

UTVÁŘEJTE SI REZERVY

Snažte se si od samého startu podnikání vytvářet finanční rezervu.

Nikdy totiž nevíte, co se může stát… Představte si ten nejčernější scénář, který by mohl nastat. Kolik by vás to mohlo stát a ustojí to vaše firma? Bohužel, ale i takové nepříjemné věci mohou nastat.

Zkuste být připravení a vytvářejte si finanční rezervu pro případ, že by se to skutečně stalo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jste spíš medvěd, nebo delfín? Přizpůsobte tomu svůj spánek a vše vám půjde daleko lépe!

Pro mnoho lidí je dosti palčivé téma, jak přizpůsobit svůj pracovní režim specifickým spánkovým potřebám. Co dělat, abyste se vyhnuli nepříjemným ránům i poobědovým krizím? Doktor Michael Breus, klinický psycholog a spánkový odborník, nabízí odpověď ve své knize Síla správného okamžiku. Podle něj je kritické zjistit, ke kterému spánkovému typu […]

Subscribe US Now